1. Hírek
  2. Hamar kivezetheti egyik elektromos modelljét a VW
Újdonság a Volkswagentől

Hamar kivezetheti egyik elektromos modelljét a VW

Utód nélkül szűnhet meg az ID.5 gyártása 2027-ben

id5bye Open Corner

    Bár az idei év első felében már komoly ugrást hoztak a Volkswagen Csoport elektromos eladásai, a típuspalettát tisztítani kell a konszern szerint. Az ID-család egy SUV-modelljének nincs hosszú jövője.

    A Volkswagen Csoport évekig szenvedett az elektromos autói eladásának felpörgetésével, ám 2025 első felére úgy tűnik, a mo-delloffenzíva sikeressé vált: a konszern 465 ezer tisztán elektromos autót adott el globális szinten, 47 százalékkal többet az egy évvel korábbi eredményéhez képest. Ezzel a Volkswagen Csoport 11 százalékos piaci részesedéssel bír az elektromos autók pia-cán, ami a negyedik helyre elég a BYD, a Tesla és a Geely hármasa mögött.

    Azonban nem felhőtlen az égbolt a Volkswagen elektromos eladásai fölött: az Autocar értesülései szerint már most felmerült, hogy a gyártó kivezeti egyik elektromos modelljét, azaz további bővülés helyett szűkülni fog az ID-család. A lap szerint ID.5-öt már 2027-ben kivezetik a kínálatból, ami azt jelentené, hogy az elektromos SUV csak hét évig lesz forgalomban, második generációs modell nélkül. Állítólag a modell gyenge eladásai okolhatók ezért - különösen Kínában teljesít gyengén az ID.5, amelyről a VW azt jósolta, hogy a fő piac lesz. A modell Európában sem tudott elterjedni, itt a vásárlók a tágasabb, hagyományos stílusú ID.4-et ré-szesítik előnyben. Az ID.5 amerikai piacra lépésének elmaradása tovább korlátozta a benne rejlő lehetőségeket.

    Ironikus módon az ID.5 vezeti a VW Csoport elektromos járműveinek eladási listáját az év első felében, de csak azért, mert az adatait az ID.4-gyel kombinálják. Ahogy az várható volt, az ID.4 felelt a VW elektromos eladásainak zöméért. Az ID.4-ből és ID.5-ből júniusig eladott 84.900 darab autó zöme ID.4 volt. Az ID.3 60.700 darabbal a második a listán, mögötte az Audi Q4 e-Tron és a Q4 e-Tron Sportback jön 44.600 autóval.

    Az ID.5 gyártásának csökkentése kérdéseket vet fel a Ford Capri sorsával kapcsolatban. A Ford tavaly újraélesztette az ikoni-kus nevet, az új Capri egy elektromos crossover, alapjai az ID.5-tel egyeznek meg. A modell gyártási volumenét korán csökkenteni kellett az alacsony kereslet miatt.

    Az ID.5 megszűnése állítólag a gyengén teljesítő modellek kiküszöbölésére irányuló szélesebb körű erőfeszítés része. A VW nemrégiben leállította az Arteon gyártását, és a pletykák szerint 2026-ban a Touareg is kivezetésre kerül. A csoport egyetlen kab-riója, a T-Roc Cabriolet gyártása 2027-ben áll le.

    Bár egy bennfentes az Autocarnak azt nyilatkozta, hogy „a piac crossovereket és SUV modelleket keres”, a VW-nek még mindig van két elektromos ferdehátúja a piacon. Az ID.2 jövőre kerül forgalomba 25 ezer eurós elektromos modellként, majd 2027-ben a 20 ezer eurós ID.1 következik. A gyártó a crossoverek iránti keresletet egy magasított ID.2 X változattal szolgálná ki.


Bejelentkezés a hírlevélhez

Hírlevelünkkel rendszeresen információkat kap autókereskedésünkről és exkluzív ajánlatainkról.

A megadott adatok hibásak. Próbálkozzon újra.

Kérjük, válasszon megszólítást!

Sajnos a hírlevél regisztrációval kapcsolatosan probléma merült fel. Kérjük, próbálkozzon újra később.

Hölgy Hölgy
Úr Úr
Sie müssen bitte der Datenschutzerklärung zustimmen Sie müssen bitte der Datenschutzerklärung zustimmen

Köszönjük!

Sikeresen feliratkozott hírlevelünkre.

Küldünk Önnek egy levelet, amely tartalmaz egy megerősítő hivatkozást, melyet el kell fogadnia a regisztráció véglegesítéséhez.